Bilans handlowy Polski z Finlandią

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Bilans handlowy Polski z Finlandią
Posted by

Bilans handlowy Polski z Finlandią

Polska osiągnęła dodatni bilans handlowy z Finlandią

 

W dniu 27 lutego 2015 r. fiński Urząd Celny opublikował wstępne wyniki handlu zagranicznego Finlandii za 2014 r., z którego wynika, że nasz eksport osiągnął poziom 1.461 mln EUR przy dynamice +10 %, natomiast import z Finlandii wyniósł 1.447 mln EUR i wzrósł o 6 % w stosunku do 2013 r. Po raz pierwszy od roku1991 odnotowaliśmy dodatnie saldo handlowe z Finlandią w wysokości 14 mln EUR.

Należy w tym miejscu podkreślić zupełną zmianę struktury towarowej naszego eksportu do Finlandii w ostatnich latach, z węgla i koksu, który stanowił niekiedy 30 – 40 % udział w naszym eksporcie w latach 80. i 90. na wyroby przemysłowe wysoko przetworzone.

W 2014 r. Finlandia po raz kolejny zanotowała ujemny bilans handlowy wymiany z zagranicą w wysokości 1.780 mln EUR. Fiński eksport praktycznie się nie zmienił i wyniósł 55.829 mln EUR, natomiast import zmniejszył się o 1 % i osiągnął 57.608 mln EUR.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony helsinki.trade.gov.pl
Fot: helsinki.trade.gov.pl

1 0 3197 06 marca, 2015 Biznes, News, Polityka Marzec 6, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.