Co się dzieje gdy chorujemy w Finalndii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Co się dzieje gdy chorujemy w Finalndii
Posted by

Co się dzieje gdy chorujemy w Finalndii

Czas choroby to nie jest niczyi ulubiony okres w życiu. Niestety, zdarza się. Polacy w Finlandii zapadają na różnego rodzaju choroby tak samo często jak ich miejscowi koledzy a nawet częściej gdyż przynajmniej początku nie są przyzwyczajeni aż do tak siarczystych mrozów jaki zdarzają się tam zimą. Bezpieczeństwo w Finlandii w przypadku choroby jest jednak zapewnione każdemu więc przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia nie trzeba się o nic bać.

Zwolnienie lekarskie w Finlandii pozwala na otrzymywanie świadczeń chorobowych od swojego pracodawcy i ubezpieczyciela. Pamiętać należy tylko, że jeśli się rozchorujemy w Polsce to po powrocie do Finlandii z krótkiego wyjazdu będziemy musieli powtórzyć badania u miejscowego lekarza.

Za pierwsze dwa tygodnie choroby przysługiwać nam będzie zasiłek wypłacany przez pracodawcę. Prawo w Finlandii ustala go na wysokości 80% naszych normalnych przychodów. Po tym czasie obowiązki w stosunku do nas przejmie państwowy ubezpieczyciel, który ustali nasze średnie zarobki kwalifikowane za okres ostatnich 12 miesięcy i na ich podstawie określi wysokość świadczenia dla nas, które będzie mogło być wypłacane przez maksymalnie 56 tygodni.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

0 0 1644 14 maja, 2010 News, Prawo, Zdrowie Maj 14, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.