Dlaczego Polacy nie chudną

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Dlaczego Polacy nie chudną
Posted by

Dlaczego Polacy nie chudną

Dlaczego nie chudniesz?

Od miesięcy katujesz się drakońskimi dietami, wyciskasz siódme poty na siłowni, a efektów wciąż nie widać. Wskazówka na wadze ani drgnie. Jakie błędy popełniasz przy odchudzaniu?

– Najczęstsze zasady, które stosujemy i które nie zawsze są rozsądne, to na przykład całkowita eliminacja węglowodanów i tłuszczy – mówi newsrm.tv Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint. Z naszej diety wyrzucamy wszystkie produkty, które pochodzą z ziarna, czyli np. makarony, pieczywo, ryż czy kasze, ponieważ wydaje się to nam najlepszym krokiem w stronę wymarzonej sylwetki. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie działają na glukozę, a więc energia z węglowodanów jest nam potrzebna. Tak samo ważne dla naszego organizmu są tłuszcze, ponieważ są one podstawą hormonów oraz budowy komórek w naszym ciele.

Od czego zacząć odchudzanie? Jak mówi Alicja Kalińska, najważniejsze jest jedzenie regularnych posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż pięć godzin, ponieważ nie obniżamy wtedy tempa pracy metabolizmu i łatwiej jest przepalić energię z jedzenia na bieżące potrzeby takie jak oddychanie, mruganie oczami, podnoszenie rąk – czyli po prostu na codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest nam schudnąć, ale mamy też więcej energii.

 

Przy wyborze diety trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. Najlepiej jest skontaktować się z dietetykiem bądź doradcą żywieniowym, który będzie nam mógł pomóc dobrać odpowiednią dietę dla naszego ciała.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

2 0 1700 31 sierpnia, 2016 News, Zdrowie Sierpień 31, 2016

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.