Dodatek rodzinny w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Dodatek rodzinny w Finlandii
Posted by

Dodatek rodzinny w Finlandii

Dodatek rodzinny w Finlandii przyznawany jest na każde dziecko urodzone w tym kraju niezależnie od tego kim mogliby być jego rodzice oraz przysługuje wszystkim rodzicom – małżeństwom, konkubinatom i osobom samotnie je wychowującym – z których przynajmniej jedno pracuje w tym kraju. Pamiętać należy, że prawo w Finlandii nie wymaga by dziecko mieszkało w czasie otrzymywania na nie świadczeń w tym skandynawskim kraju. Najprościej rzecz ujmując, posiadanie dziecka uprawnia fińskiego pracownika do pobierania świadczeń na nie.

Czasami powstaje jednak problem podwójnych świadczeń kiedy polonia w Finlandii otrzymuje także zapomogi na dzieci z kraju macierzystego. W takiej sytuacji nie może dochodzić do podwójnych wypłat więc na pomocy specjalnych przepisów ustala się kraj, który według szczegółowych przepisów jest dominujący w tej kwestii. Jeśli pada na Finlandię to wypłaca ona dodatek rodzinny w Finlandii w maksymalnej kwocie i na tym sprawa się kończy. Jeśli jednak t Polska będzie krajem dominującym to najpierw musi ona wypłacić całość zasiłku zgodnie ze swoimi przepisami a następnie Finlandia porównuje tą sumę ze swoim świadczeniem i ewentualnie uzupełnia wypłatę do wysokości odpowiedniej dla tego kraju.

Fot: sxc.hu

2 0 2981 21 maja, 2010 News, Prawo, Zdrowie Maj 21, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.