Dostęp do Internetu w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Dostęp do Internetu w Finlandii
Posted by

Dostęp do Internetu w Finlandii

Finlandia szczyci się opinią jednego z najbardziej zinformatyzowanych krajów świata. Polacy w Finlandii bardzo chwalą sobie ten fakt gdyż dzięki połączeniu do Internetu większości firm i praktycznie wszystkich urzędów w tym kraju, są oni w stanie załatwiać niemalże wszystkie formalności w Finlandii za pomocą Siecie bez wychodzenia w domu i co najważniejsze, przy użyciu aplikacji napisanych w języku angielskim. Osoby nie znające togo języka mogą ponadto tłumaczyć sobie teksty na ekranie komputera odpowiednimi translatorami wirtualnymi na język polski co jeszcze bardziej ułatwia załatwianie wszelkich spraw.

To jak bardzo biznes w Finlandii spleciony jest z siecią bardzo mocno wpływa też na rynek pracy. Każda, nawet małą firma, potrzebuje pomocy z zakresu hostingu i projektowania serwisów WWW co daje bardzo wiele okazji dla absolwentów naszych uczelni wyższych do znalezienia pracy. Praca za granicą jest też przy programowaniu aplikacji dla ton sprzętu cały czas podłączonego do Internetu. I-produkty firmy Apple to tylko wierzchołek góry lodowej. Praktycznie każda osoba zamieszkała w Finlandii ma do swojej dyspozycji non stop jakiejś urządzenie (smart fon, tablet czy netbook), które może połączyć się z Internetem.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

4 0 6000 06 marca, 2010 Biznes, News Marzec 6, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.