Finlandia zaprasza turystów

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Finlandia zaprasza turystów
Posted by

Finlandia zaprasza turystów

Polacy w Finlandii, którzy tam się obecnie znajdują, opuścili ojczyznę głównie ze względu na motywację finansową. Najprościej rzecz ujmując, wyjeżdżali za chlebem. Emigracja do Finlandii była bardzo prosta dzięki wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej więc bezrobotni korzystali. Z tego powodu kraj ten uzyskał obraz miejsca, w które jeździ się raczej tylko w interesach a opcja turystyczna nie istnieje. Jest to jednak spory błąd.

Turystyka w Finlandii ma bardzo duży potencjał rozwojowy. Atrakcje w Finlandii przyjmują bardzo różną postać. Wielbiciele zabytków na pewno będą chcieli zwiedzić Helsinki i okolice. Znajdują się tam w niemal idealnym stanie zabudowania pamiętające jeszcze XVI wiek a nad całym miastem góruje rozlokowana na kilku wyspach wielka twierdza broniąca miasta od strony południowej i zachodniej.

Podróże w Finlandii mają też często inny, niemal oczywisty cel. Mowa oczywiście o zorzy polarnej, która w okolicach Rovaniemi jest tutaj znakomicie widoczna.

Bardzo dobrym pomysłem jest również przyjechanie tutaj w ziemie. Finlandia jest bowiem krajem, który jest zakochany w sportach zimowych tak więc turysta znajdzie tu dla siebie przygotowaną infrastrukturę w najwyższym standardzie gotową do wykorzystania.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 2469 11 lutego, 2010 News, Turystyka Luty 11, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.