Język fiński - czy trudno się nauczyć?

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Język fiński – czy trudno się nauczyć?
Posted by

Język fiński – czy trudno się nauczyć?

Jak pewnie wszystkim wiadomo, język fiński należy do bardzo nietypowej rodziny języków zwanych ugrofińskimi. Jak sama nazwa może na to wskazywać, należą do niej jedynie język fiński oraz węgierski. Skąd takie dziwne połączenie? Nie wiadomo. Fakt tak dużej odrębności powoduje pewne kłopoty gdyż nawet ludzie zaznajomieni ze Skandynawią mają problem się tam dogadać. Na szczęście Finowie bardzo dobrze znają obce języki, w szczególności angielski. Dzięki temu niemal wszelkie formalności w Finlandii można załatwić bez znajomości chociażby jednego słowa w miejscowej mowie.

Warto jednak poświecić chwilę na naukę chociażby kilku zwrotów. Każdy portal informacyjny o Finlandii posiada na pewno bazę najważniejszych rzeczy więc nie będzie to wymagało aż tak dużego wysiłku. Jest to bardzo wskazane zwłaszcza jeśli nasza emigracja do Finlandii spowodowane jest motywami zarobkowymi. Pracodawcy w Finlandii  wolą zdecydowanie zatrudniać osoby, z którymi mogą się dogadać w miejscowym języku albo przynajmniej mogą co do nich robić sobie nadzieje, że już za niedługo tak będzie. Biznes w Finlandii przeżywa obecnie trudności więc żadna okazja do poprawienia swojej pozycji na rynku pracy nie powinna być lekkomyślnie przepuszczana.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

Wyszukiwaliście:

2 0 6282 09 kwietnia, 2010 News, Polityka Kwiecień 9, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.