Kultura na drogach w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Kultura na drogach w Finlandii
Posted by

Kultura na drogach w Finlandii

Finlandia to dość specyficzny kraj ze względu na bardzo niewielką ilość ludności w stosunku do swojej wielkości. Efektem takiego stanu rzeczy jest fakt, że atrakcje w Finlandii porozrzucane są po całym kraju. Zdecydowana ich większość skupia się oczywiście w okolicach Helsinek czyli stolicy kraju, lecz nie można przykładowo zobaczyć pięknej zorzy polarnej bez udania się daleko na północ do Rovaniemi.

Na szczęście bardzo przyzwoita jest komunikacja w Finlandii. Kraj ten posiada wiele autostrad, po których można mknąć z dużą prędkością i szybko się przemieszczać z miejsca na miejsce. Problemem jest czasem dotarcie do mniejszych miejscowości w trakcie bardzo śnieżnych zim gdyż gruba warstwa śniegu w połączeniu z siarczystym mrozem nie stanowi specjalnie miłego połączenia.

W bardzo wiele miejsc można dostać się także promami. Kultura w Finlandii zawsze była mocno związana z morzem, dzięki czemu we wszystkich większych miastach powstawały spore porty, dzięki którym można korzystać z bardzo licznych połączeń promami pomiędzy fińskimi miastami. Bez problemu promem dopłynąć można także do pobliskich stolic: Tallina i Sztokholmu. Jeśli ktoś ma ochotę na sport w Finlandii to może zwyczajem sporej części lokalnej ludności spróbować przemieszczać się na nartach.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 1170 01 kwietnia, 2010 News, Turystyka Kwiecień 1, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.