„Nowa Tradycja” 2010 - festiwal

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
„Nowa Tradycja” 2010 – festiwal
Posted by

„Nowa Tradycja” 2010 – festiwal

Już jutro rozpocznie się XIII Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2010.

Festiwal potrwa od 22 do 25 kwietnia, wszystkie koncerty odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu dostępne na stronie: http://www.polskieradio.pl/nowatradycja/

Program Festiwalu:

 • 22 kwietnia – czwartek Godz. 19.00
  • Koncert MUZYKA ŹRÓDEŁ: Podhale
  • Kapela ze Wsi Warszawa – laureat Folkowego Fonogramu Roku 2009 (retransmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia w czwartek, 29 kwietnia, w godz. 19.00 – 21.30)
 • 23 KWIETNIA – PIĄTEK Godz. 18.00
  • Przesłuchania konkursowe
   Folkroll i Nasta Niakrasawa – laureat Nowej Tradycji 2009
   Matthias Loibner (Austria)
 • 24 KWIETNIA – SOBOTA Godz. 18:00
  • Przesłuchania konkursowe
   Maćko Korba z gośćmi: CzessBand (Polska), Pekko Käppi (Finlandia), Matthias Loibner (Austria) (retransmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia w godz. 23.30 – 2.00)
 • 25 KWIETNIA – NIEDZIELA Godz. 19:00 (transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia)
  • Koncert laureatów
   Mara Aranda & Solatge (Hiszpania)

 

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego (mkidn.gov.pl)

0 0 1142 21 kwietnia, 2010 Kultura i sztuka, News Kwiecień 21, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.