Pomoc dla bezrobotnych

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Pomoc dla bezrobotnych
Posted by

Pomoc dla bezrobotnych

Życie w Finlandii nie jest już takie proste jak jeszcze przed kilkoma laty. Praca zagranicą nie jest już w tym kraju łatwo dostępna i o każdą posadę trzeba walczyć. Utrzymanie stałego źródła zarobkowania bywa trudne. Na szczęście istnieje urząd w Finlandii, który dba o wszystkie osoby, które mogły stracić pracę. Aktywnie pomaga on w znalezieniu przez nich zatrudnienia a także wypłaca zasiłek dla bezrobotnych. Jest to pomoc w Finlandii pozwalająca godnie żyć przez nawet długi czas ale na pewno nie pozwala na utrzymanie poziomu życia, do którego się przywykło.

Jeśli czujemy się zagrożeni tym, że stracimy pracę lub nasz biznes w Finlandii przeżywa ciężkie chwile, możemy skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń na wypadek utraty pracy. Mowa tu o produkcie finansowym importowanym z sąsiedniej Szwecji, który polega na spółdzielczym ubezpieczaniu się od utraty pracy. Prawo w Finlandii stanowi, że tak zwane kasy bezrobotnych są całkowicie niezależne od innych instytucji takich jak związki zawodowe czy rząd i wpływa na nie mają jedynie sami ich członkowie. Mamy tu do czynienia ze zwykłym ubezpieczeniem wzajemnym – kiedy osoba wpłacająca składki straci pracę, dostaje dodatkowe świadczenia ze wspólnej kasy.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

1 0 2196 11 kwietnia, 2010 News, Praca Kwiecień 11, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.