Poruszanie się po Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Poruszanie się po Finlandii
Posted by

Poruszanie się po Finlandii

Niezależnie od tego czy naszym celem jest turystyka w Finlandii czy biznes w Finlandii, zanim zaczniemy się zajmować tym po co jedziemy, będziemy musieli najpierw dotrzeć na miejsce. Polonia w Finlandii bardzo często korzysta z rejsów samolotami gdyż jest to z ich punktu widzenia najwygodniejszy środek transportu. Nie można się temu dziwić – międzynarodowe lotnisko w Finlandii znajduje się w każdym z większych ośrodków skupiska polonii a tanie loty do Finlandii i do Polski pozwalają nie zdemolować swojego portfela decyzją o locie. Zwłaszcza jeśli zarezerwuje się bilety z odpowiednim wyprzedzeniem.

Bardzo sensowną alternatywą jest pokonanie całej drogi na północ we własnym samochodzie. Komunikacja w Finlandii rozumiana jako sieć dróg jest bardzo dobra więc nie najgorszym pomysłem jest posiadanie na miejscu własnego samochodu. Samo dotarcie do Finlandii też nie stanowi większego problemu. Możemy albo pokonać całą trasę przez kraje bałtyckie albo skorzystać z przepraw promowych do Szwecji a potem ze Sztokholmu do Finlandii. Pierwsza opcja ma jednak sens praktycznie jedynie jeśli mieszkamy w zachodniej części naszego kraju gdyż jest to trasa wyraźnie dłuższa zakładając start z innego miejsca.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

1 0 3454 21 kwietnia, 2010 News, Turystyka Kwiecień 21, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.