Przepisy celne w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Przepisy celne w Finlandii
Posted by

Przepisy celne w Finlandii

Przepisy celne w Finlandii są restrykcyjne

W Unii Europejskiej nie ma granic celnych. Osoby wjeżdżające do UE podlegają ograniczeniom wwożenia towarów , które służą do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Osoby poniżej 18 roku życia mają zakaz posiadania i przewożenia wyrobów tytoniowych jak i alkoholowych. Osoby w wieku od 18 do 20 roku życia mogą przewozić i posiadać alkohol poniżej 22 %.

Przepisy celne w Finlandii ograniczają towary wwożone do ilości :
– Wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów, 50 szt. cygar, 250 g. tytoniu.
– Wyroby alkoholowe:10 l mocnego alkoholu (np. wódki), 90 l wina a piwa 110 l .

Jeżeli chcemy się dowiedzieć więcej o przepisach celnych w Finlandii należy zgłosić się do fińskiego urzędu celnego : National Board of Customs, Erottajankatu 2, 00120 Helsinki, tel. 00358 9 6141, http://www.tulli.fi/fi/

Do krajów UE można wwozić i wywozić broń i amunicje , która służy do celów łowieckich lub do udziału w imprezach sportowych. Państwo członkowie wydaje Europejską Kartę Broni Palnej, która jest niezbędna do posiadania broni.

Przepisy celne w Finlandii nie ograniczają przywozu zwierząt domowych . Jeżeli nie jest sprowadzony w celach sprzedaż lub przekazania innej osobie to musi posiadać europejski paszport dla zwierzęcia i musi mieć wszczepiony mikroczip lub tatuaż identyfikacyjny.

Aktualny rejestr i adresy polskich lekarzy weterynarii uprawnionych do wystawiania takich paszportów znajdują się na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: 00-565 Warszawa, al. Przyjaciół 1, tel./faks (22) 6289335, tel. (22) 6220955, e-mail: vetpol@vetpol.org.pl

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
fot: freeimages.com

3 0 2332 20 września, 2016 Biznes, News, Prawo, Przewodnik Wrzesień 20, 2016

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.