Rolnictwo ekologiczne w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Rolnictwo ekologiczne w Finlandii
Posted by

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii od dawna jest na wysokim poziomie. Kraj ten w dużym stopniu jest samowystarczalny w uprawie podstawowych produktów rolnych.

Produkcją żywności zajmują się głównie małe rodzinne przedsiębiorstwa. Obecnie ich liczba bardzo jest bardzo wysoka. Za sprawą państwowego projektu, wprowadzonego w latach 90-tych rolnictwo ekologiczne w Finlandii zyskało kilkakrotnie więcej producentów. Zainteresowanie uprawą naturalną wzrosło także z powodu wejścia kraju do Unii Europejskiej w 1995 roku, gdyż wskaźnik cen produkcji obniżył się. Rolnictwo ekologiczne w Finlandii uprawiane jest na szeroką skalę i obejmuje także produkcję zwierzęcą. Od 2006 roku natomiast istnieje możliwość otrzymania dotacji dla produkcji zwierzęcej.

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii – niezależność

Rolnictwo ekologiczne w Finlandii jest w dużej mierze niezależne. Oznacza to, że w kraju nie ma prawie żadnej gospodarki w zakresie przetwórstwa i marketingu. Mimo, że liczba gospodarstw ekologicznych wciąż rośnie, to w dalszym ciągu nie jest ich wystarczająco, by pokryć rosnące zapotrzebowanie. W rezultacie Finowie korzystają z importu ekologicznych zbóż takich jak żyto, jęczmień czy nawet pszenica.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej na ten temat, specjaliści do spraw agronomii, działający wspólnie na tym polu od 20 lat, stworzyli portret rolnictwa ekologicznego w Finlandii. Jest to książka oparta na obserwacjach autorów, którzy urządzili sobie wycieczkę po przedsiębiorstwach i gospodarstwach ekologicznych w kraju. Dzieło Marji Nuora i Erkki Poytaniemi zawiera imponujące zdjęcia, które pokazują prawdziwe oblicze rolnictwa ekologicznego w Finlandii. ”TALES OF ORGANICS IN FINLAND”, bo taki tytuł ma książka, można zamówić w Internecie.

Fot: sxc.hu

Polecamy artykuły:

Technologia do weryfikacji – gdzie należy zgłosić
Energetyka Islandii
– Agronomia w Finlandii
– Produkty rolne w Finlandii

1 0 4688 19 lutego, 2014 Ekologia, News Luty 19, 2014

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.