Sport i wódka w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Sport i wódka w Finlandii
Posted by

Sport i wódka w Finlandii

Jak sami Finowie często żartują, mają oni dwie miłości: sport i wódkę. Sport w Finlandii nie jest jednak za bardzo podobny do tego co znamy znad Wisły tak jak i kultura w Finlandii bardzo różni się od naszej. Wszystko odbywa się jednak w ramach kultury europejskiej więc nie należy martwić się jakoś szczególnie.

Podstawową różnicą między Polską i Finlandią w kwestii sportu jest zdanie co do tego, która część roku bardziej nadaje się do rywalizacji sportowej.  Każdy Polak powie, że lato lecz polonia w Finlandii dobrze wie, że z punktu widzenia Fina będzie to zdecydowanie zima. Dzieje się tak chociażby dlatego, że narodowym sportem drużynowym w Helsinkach nie jest piłka nożna tak jak u nas lecz każdy kto tylko może zagrywa się w hokeja na lodzie. Tak samo dyscypliny indywidualne mają tutaj znacznie większe poważanie zimą niż latem. Dzieci w Finlandii nie mają żadnych specjalnych idoli wśród lekkoatletów, bokserów czy kolarzy ale za to każde z nich chciałoby być takie jak Jane Ahonen albo Matti Hautamaeki. Każdy też tu ma narty biegowe w domu a bardzo często także zjazdowe więc we wszystkich konkurencjach narciarskich, klasycznych i nowoczesnych, gwiazd sportu tutaj nie brakuje.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 1515 14 marca, 2010 News, Sport Marzec 14, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.