Spożywanie alkoholu w Finlandii

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Spożywanie alkoholu w Finlandii
Posted by

Spożywanie alkoholu w Finlandii

Polonia w Finlandii często uśmiecha się w rozmowach z osobami z innych krajów i z Polakami, którzy zostali w kraju słysząc o fińskiej kulturze picia. Kultura w Finlandii dotycząca tego aspektu życia po prostu nie istnieje – pije się na umów i w bardzo chaotyczny sposób. Prawo w Finlandii bardo mocno ogranicza sprzedaż i spożycie alkoholu. Do napojów wyskokowych nie powinna mieć dostępu żadna osoba, która nie skończyła 18 roku życia. Za złamanie w jakikolwiek sposób tego zakazu są surowe kary. Niestety życie w Finlandii ma się nijak do tych uwarunkowań i młodzi robią wszystko po swojemu.

Zazwyczaj w większości krajów najpopularniejszymi napojami alkoholowymi są piwa lub wina. W Finlandii trunkiem narodowym jest de facto wódka, która w różnych postaciach leje się tu strumieniami. Bardzo popularna jest wódka produkowana w Polsce i w Rosji a także miejscowe specjały. Rozwinęła się nawet wódczana turystyka w Finlandii, której klienci organizują sobie weekendowe wypady do różnych krajów na naszym kontynencie co umożliwiają tanie loty do Finlandii a także z Finlandii do większości europejskich stolic i bardziej znaczących miast.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały redakcji

Wyszukiwaliście:

4 0 12522 17 maja, 2010 News, Zdrowie Maj 17, 2010

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.