Świąteczny koncert w rezydencji ambasadora

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Świąteczny koncert w rezydencji ambasadora
Posted by

Świąteczny koncert w rezydencji ambasadora

W piątkowy wieczór 11 grudnia w rezydencji ambasadora odbył się koncert pieśni i muzyki F. Chopina

 

Placówka przy współudziale Stołecznej Estrady zorganizowała koncert pieśni i muzyki F. Chopina w wykonaniu sopranistki Dominiki Matusiak oraz pianisty Maksymiliana Adamca. Ambasador Przemysław Grudziński po raz pierwszy gościł w swojej rezydencji licznie przybyły korpus dyplomatyczny oraz przedstawicieli fińskich środowisk polityki, kultury i nauki. Koncert przyczynił się do promocji polskiej muzyki klasycznej i wizerunku kraju, szczególnie podczas Prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, w tak popularnym przedświątecznym okresie.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

Wyszukiwaliście:

1 0 1720 15 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News, Polityka Grudzień 15, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.