Szlak Żelaznej Kurtyny - warsztaty

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Szlak Żelaznej Kurtyny – warsztaty
Posted by

Szlak Żelaznej Kurtyny – warsztaty

W dniu 19 listopada 2009 r. w Warszawie odbyły się warsztaty poświęcone turystyce rowerowej Szlak Żelaznej Kurtyny warsztaty dla uczestników z Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski i Norwegii budujące świadomość zalet turystyki rowerowej.

Głównym celem warsztatów było podkreślenie wagi wdrożenia projektu szlaku żelaznej kurtyny. Warsztaty były punktem wyjściowym do budowania współpracy regionów i miejscowości zainteresowanych wdrożeniem projektu szlaku rowerowego.

Ministerstwo Sportu i Turystyki było reprezentowane przez Panią Katarzynę Sobierajską Podsekretarza Stanu. Ze strony Komisji Europejskiej uczestniczył Pan Francesco Ianniello – Kierownik Wydziału Turystyki Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu. Parlament Europejski reprezentowany był przez posła Michaela Cramera.

Warsztaty w Warszawie były pierwszymi z trzech organizowanych w celu budowy świadomości różnorodnych aspektów turystyki rowerowej. Kolejne odbędą się na Węgrzech i w Bułgarii. Mają one na celu:

– Podkreślenie wzrastającej rangi turystyki rowerowej, korzyści z niej płynących oraz wpływu na gospodarkę regionalną oraz zwrócenie uwagi na konieczność rozwijania szlaku żelaznej kurtyny jako jednej z tras EuroVelo.

– Przedstawienie najlepszych praktyk europejskich w zakresie turystyki rowerowej na podstawie innych tras EuroVelo, a także najlepszych odcinków szlaku żelaznej kurtyny.

– Zbadanie zainteresowania krajów i regionów położonych wzdłuż dawnej żelaznej kurtyny wdrażaniem projektu szlaku rowerowego i jego potencjalnym rozwojem, poprzez wskazanie konkretnych inicjatyw dotyczących możliwego wsparcia Komisji przy wdrażaniu projektu w latach 2010 i 2011.

– Promowanie współpracy krajów i regionów położonych wzdłuż dawnej żelaznej kurtyny, zmierzającej do utworzenia w przyszłości ponadpaństwowej drogi rowerowej, zwanej szlakiem żelaznej kurtyny.

Fot: sxc.hu
Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)

0 0 1213 24 listopada, 2009 Kultura i sztuka, News, Turystyka Listopad 24, 2009

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.