Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku
Posted by

Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zdobywcą Nagrody Muzealnej Rady Europy 2016

 

Komitet ds. kultury, nauki, edukacji i środków masowego przekazu Zgromadzenia Parlamentarnego RE zdecydował w dn. 4 grudnia br. o uhonorowaniu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Nagrodą Muzealną Rady Europy 2016. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się podczas kwietniowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego RE, w dn. 19 kwietnia 2016 roku.

W uzasadnieniu decyzji podano, że muzeum jest m.in. „fascynującym przykładem instytucji kultury działającej na rzecz promocji wolności i solidarności. Wydarzenia, do których się odwołuje i program instytucji, czyni z niej forum współczesnej Europy.”

Nagroda Muzealna RE przyznawana jest od roku 1977 tym muzeom, które wniosły znaczący wkład w zrozumienie dziedzictwa kulturowego Europy. Zwycięskie muzeum otrzymuje, na rok, statuetkę z brązu – “La femme aux beaux seins” – wykonaną przez Joan Miró. Nagroda Muzealna Rady Europy jest częścią konkursu Europejskie Muzeum Roku.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

2 0 1424 16 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News Grudzień 16, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.