Donald Tusk z wizytą w Helsinkach

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Donald Tusk z wizytą w Helsinkach
Posted by

Donald Tusk z wizytą w Helsinkach

W poniedziałek 3 lutego br. premier Donald Tusk złożył krótką roboczą wizytę w Helsinkach, gdzie był gościem premiera Finlandii Jyrkiego Katainena.

Premier przyleciał z gronem swoich najbliższych doradców i przedstawicieli MSZ ze Sztokholmu, gdzie spotykał się ze swoim szwedzkim odpowiednikiem, Reinfeldtem.  Pierwszą część  tego samego dnia premierowi zajęły rozmowy z premierami Estonii, Litwy i Łotwy w Tallinnie.

Donald Tusk i Jyrkie Katainen – treść trozmowy

Przedmiotem rozmowy obu premierów w Helsinkach była sytuacja na Ukrainie i wokół tego państwa oraz tzw. pakiet klimatyczny. Jako liderzy dwóch partii należących do Europejskiej Partii Ludowej Tusk i Katainen omawiali także przygotowania do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak zwykle rozmowy toczyły się w atmosferze pełnej wzajemnego zrozumienia i przyjaźni charakteryzujących całokształt stosunków polsko-fińskich.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach

Polecamy artykuł:

Język fiński – czy trudno się nauczyć?
Prezydent Niinistö w Polsce
– Donald Tusk
– Jyrkiego Katainen

1 0 1223 14 lutego, 2014 News, Polityka Luty 14, 2014

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.