Pobyt w Finlandii - zezwolenia

Z ostatniej chwili

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w fińskich realiach. Gdy przybyliśmy do Finlandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Finlandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Finlandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Finlandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z redakcją naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
redakcja Polacy w Skandynawii
Pobyt w Finlandii – zezwolenia
Posted by

Pobyt w Finlandii – zezwolenia

Pobyt obywatela Unii Europejskiej w Polsce

Pobyt w Finlandii zobowiązuje do przestrzegania kilku reguł. Jak nie trudno się zorientować, w przypadku pobytu w Polsce również istnieją zasady. Obywatel UE, obywatel Finlandii również, ma prawo pozwalające mu przebywać na terenie Rzeczpospolitej na czas do 3 miesięcy. W przypadku pobytu dłuższego, należy zameldować ten fakt w miejscu zamieszkania. Szczegółowych  informacji dotyczących tejże procedury udzieli Wydział Spraw Cudzoziemców w każdym Urzędzie Wojewódzkim.

Pobyt w Finlandii – obywatel Polski

Ponownie, obywatel Unii Europejskiej, a więc także każdy Polak może przebywać w Finlandii przez okres do 3 miesięcy. Istnieje jednak jeden wyjątek dotyczący tych, którzy szukają pracy i mają dobre perspektywy – w ich wypadku okres ten ulega wydłużeniu o miesiąc. Pobyt w Finlandii nie zobowiązuje obywateli polskich do posiadania pozwolenia na pobyt czy pracę. W przypadku, gdy planuje się dłuższy pobyt w Finlandii, należy zgłosić się w najbliższym komisariacie policji.

Emigrujesz do Finlandii?

Sprawdź czy spełniasz warunki i jakich pozwoleń potrzebujesz

Dodatkowe informacje:

Komunikaty Urzędu Emigracyjnego – http://www.migri.fi/netcomm/content.asp?path=2484
Punkt Informacyjny Pracy w Finlandii – http://netti.sak.fi/workinginfinland/
Punkt informacyjny dla emigrantów – http://www.infopankki.fi/

 

Źródło: materiały opracowane na podstawie strony Ambasady Finlandii w Warszawie (finland.pl)
Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Dodatek rodzinny w Finlandii
Pobyt w Finlandii – obywatel krajów spoza UE
– Punkt Informacyjny Pracy w Finlandii
– Punkt informacyjny dla emigrantów

1 0 1318 20 lutego, 2014 News, Praca i Pobyt, Prawo, Przewodnik Luty 20, 2014

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Przeczytaj również

Wirtualna Finlandia to serwis informacyjny w całości poświęcony pracy w Finlandii, życiu w Finlandii. Aktualne oferty pracy, forum dyskusyjne, najświeższe informacje znajdą Państwo na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury!


WirtualnaFinlandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Finlandii
info@wirtualnafinlandia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.